+
Borsalar kripto para birimlerini farklı fiyatlarla listelediğinde, bu, arbitraj fırsatı olarak bilinen şeyi sağlar. Arbitraj, aynı anda gerçekleşebilen farklı borsalar arasındaki fiyat değişikliklerinden yararlanma sürecidir.
Örnek olarak, Kraken'de 0,95 ABD Doları karşılığında satın alınabilecek bir kripto para varsa, ancak aynı kripto para Binance'de 1,00 ABD Dolarına satılıyorsa, bu, bir borsadan daha düşük bir fiyata kripto para satın alarak fiyat farkından kazanç elde etme fırsatı sunar. ve bunları daha yüksek bir fiyattan başka bir borsaya satmak.
Genellikle bu fiyat farklılıkları küçüktür, bu nedenle ağ ücretlerini karşılamak ve aslında oldukça büyük bir kâr elde etmek için büyük miktarlarda fon gerekir, ancak kripto arbitrajı yıllar içinde bir tür sanat formu haline geldi ve kartal gözlülere önemli kazançlar sağlayabilir. içimizdeki tüccarlar.
Kripto arbitrajının amacı kar elde etmektir. Aynı kripto para birimlerini satan çok sayıda farklı borsada, değişen arz ve talep seviyeleri nedeniyle platformlar arasında genellikle fiyat farklılıkları vardır. Genellikle, daha yüksek likiditeye sahip daha büyük borsalar, bir varlığın fiyat keşfinin yolunu açarken, daha küçük borsalar genellikle geride kalır.
+
Kripto para biriminde iki baskın arbitraj biçimi vardır: basit arbitraj ve üçgen arbitraj. Her ikisi de birçok yönden benzerdir ve her biri için düşük gecikmeli yüksek hızlı ağlar gerektirir.
+
Sistem, birden fazla borsada kripto para ticareti için en iyi fiyatları belirlemek için gelişmiş, patent bekleyen teknolojiyi kullanır. Arbicator, borsalara gerçek zamanlı olarak bağlanır. Sistem, otomatik olarak büyük hacimli işlemleri eşzamanlı olarak gerçekleştirebilir, spreadleri değerlendirebilir, bir borsada mevcut en düşük fiyattan satın alabilir ve ardından diğerinde mümkün olan en yüksek kâr için satabilir.
+
Hesabınıza USDT (TETHER) yatırarak kripto para biriminde para yatırabilirsiniz. Kredi kartı kullanarak para yatırmakla ilgileniyorsanız, Arbicator hesabınıza para yatırmadan önce kartınızı kullanarak çeşitli borsalarda kripto para satın alabilir ve hesabınıza para aktararak işlem yapabilirsiniz.
+
Bir işlem yapmak için Finansal düğmesine tıklayın. USDT-TRC20 (TETHER) ile para yatırımı yapabilirsiniz. Hesabınıza USDT (TETHER) Tron ağını kullanarak para yatırmak için Arbicator hesabınızda görünen cüzdan adresini kopyalayın ve paraları gönderin. TRC20 yani Tron ağını seçmeyi unutmayın.
+
Yatırım yapmadan önce net karınızı görebilirsiniz. Bunun için herhangi bir yatırım paketine tıklayın ve yatırım yapmayı düşündüğünüz tutarı girin. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra aynı sayfada net kazancınızı görebilirsiniz.
+
Minimum yatırım tutarı 10 TETHER/USDT’dir.
+
Her bireysel müşterinin yalnızca bir özel hesabı olabilir, ancak ek kurumsal hesaplara izin veriyoruz. İşletmeniz için bir hesap açma hakkında daha fazla bilgi için lütfen destek ekibimizle iletişime geçin.
+
Para çekme işlemi yapmak için herhangi bir şart yoktur. Yatırımlardan kazandığınız tüm gelirlerinizi çekebilirsiniz.
+
Her şeyden önce, karakter, harf ve rakamlardan oluşan güvenli bir şifre seçin. Ayrıca, 2FA doğrulamasını etkinleştirin.
+
Evet, cep telefonunuzdan Arbicator hesabınıza giriş yapabilirsiniz.
+
Algoritmik trade fiyat, zaman ve hacim gibi değişkenlerin hesaba katılarak alış satış işlemlerinin otomatik uygulandığı bir programlama sürecidir. Algoritmik trade; fiyat, zaman ve hacim gibi çok sayıda değişkenin hesaba katılarak tüm alış satış işlemlerinin otomatik uygulandığı bir programlama sürecidir. Algoritmik trade, bir borsada varlık almak veya satmak amacıyla matematiksel modeller ve insan gözetimi ile birlikte karmaşık formülleri kullanır. Algoritmik trader’lar genellikle saniyede on binlerce işlem yapılmasını sağlayan yüksek teknolojiler kullanır. Algoritmik trade emir girme, arbitraj ve trend işlemleri stratejileri gibi binlerce farklı formata ve stratejiye uygulanabilir.
+
1- Öncelikle elinizde bir stratejiniz olması gerekir. Çünkü algoritmaya neyi nasıl yapacağını söylemeden önce en azından karlılığını manuel olarak yaptığınız işlemlerle kanıtlamış bir takım stratejilerle ilk adım atılmalıdır.
2- Daha sonra stratejinizi algoritma formatına (yani bilgisayarın anlayabileceği matematiksel bir takım fonksiyonlara) dönüştürmeniz gerekmektedir. Adım adım tüm stratejinin algoritması çıkarılmalıdır.
3- Sonraki aşama, bir algoritma veya denenmek istenen çok sayıda algoritmanın otomatik çalışabilmesini sağlamak olacaktır. Bunu yapmak için öncelikle algoritmanın adım adım tüm formül ve fonksiyonları kodlara dökülmeli ve ilgili kısımların birbirleriyle bağlantıları kurulmalıdır.
4- Programın çalışacağı bilgisayar, sunucu ve güvenlik konuları halledilmelidir.
5- Tüm ayarlamalar yapıldıktan sonra ilgili borsaya API’ler üzerinden bağlanıp ilk alım satım denemeleri yapılır, doğru emir gönderip göndermediği belirli periyotlarda kontrol edilir.
6- Bunları tamamlamak ve deneme sürecini geçirmek hem ekip işidir hem de büyük vakit alacaktır. Hatta program çalıştırıldıktan sonra belirli sürelerde algoritmada güncellemeye gidilmesi elzemdir; çünkü hiç bir strateji tüm zamanlar için geçerli olmayacaktır.
+
Algoritma, bir işlemin tamamlanması için yapılan, adım adım tanımlanmış prosedürlere denir. Bu durumda algoritmik trading (veya kısaca ‘algo’ trade) herhangi bir finans piyasasında zaman, fiyat, hacim gibi bazı değişkenlere göre önceden programlanmış büyük ölçekli borsa emirleri olarak ifade edilebilir.
+
Momentum Stratejisi: Artan bir finansal varlığın artmaya devam edeceği veya azalan bir finansal varlığın azalmaya devam edeceği üzerine kurulu modeldir.
Mean Reversion Stratejisi: Çok fazla değerlenen veya değer kaybeden bir finansal varlığın ortalama değerine döneceği üzerine kurulu stratejidir.
Pazar Yapıcı Strateji: Bir finansal varlıkta en iyi satış ve alış emirlerine sahip olarak aradaki spread’den kar elde edilen stratejidir.
İstatiksel Arbitraj Stratejisi: Çeşitli istatiksel modeller ile kurulan stratejidir. Buna örnek olarak pair trade’i verebiliriz. Pair trade, aralarında uzun süre yüksek korelasyon olan iki finansal ürün için; değer kaybedenin değerleneceği, değer kazanın da değer kaybedeceği üzerine kurulu stratejidir. Korelasyonu yüksek iki varlık üzerine alım satım yapılması ile riskin diğer stratejilerilere göre daha az olduğu düşünülmektedir.
Sentiment Analiz Stratejisi: Çeşitli haber veya sosyal medya sitelerinde paylaşılan haberleri veya içerikleri, makine öğrenmesi ile analiz ederek olumlu veya olumsuz hava endeksi oluşturulması üzerine kuruludur.
+
Algoritmik model oluşturmak için öncelikle bir fikir oluşturmak gerekir. Örneğin, teknik analiz ile bir zaman serisi incelediniz ve 20 hareketli ortalama, 200 hareketli ortalamayı yukarı yönlü kestiğinde genel olarak yukarı doğru bir hareket olduğunu fark ettiniz. Bu stratejinin üzerine modeli kurmaya başladığınızda bunu bilgisayarın anlayabileceği şekilde kodlamanız ve modeli kodladıktan sonra “backtest” yapmanız gerekir. Backtest size, zamanı geri sararak, modeli bir ay önce çalıştırsaydınız nasıl bir kar zarar grafiğine ulaşacağınızın verisini verir. Böylece modeli hiç risk almadan test etmiş olursunuz ve sonuçlara göre bu iki adımı tekrar ederek modeli geliştirebilirsiniz. Algoritmik trade modelini kodlamak için en çok kullanılan yazılım dillerinin c++, java ve python olduğunu söyleyebiliriz. Bu liste çok daha fazla uzatılabilir ancak son dönemlerde hazır kütüphaneleri ve görece basit bir dil olması sebebi ile python daha çok tercih edilmeye başlanmıştır.
Kripto para piyasasında algoritmik trade yaparken dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar mevcuttur. Al sat işlemini bilgisayarın yapması, onu takip etmeyeceğiniz anlamına gelmemelidir. Modeli gözlemlemek her zaman önemlidir ve bir strateji oluşturduğunuzda her zaman “zarar durdur” ve “kar al” kurallarınızı belirlemeniz gerekir. Modeliniz kar ederken pozisyonu kapatmanız, model yanlış sinyal oluşturduğunda da zararı durdurmanız son derece önemlidir.
+
Yatırım Bakiyesi ve Çekilebilir Bakiye olarak iki farklı bakiye türü var. Para yatırma işlemi sonrası oluşan bakiyeyi bir yatırım programında kullanmanız gerekmektedir. Para yatırma ile gerçekleştireceğiz tüm işlemler, ”Yatırım Bakiyesi (Y.B)” bölümüne aktarılacaktır. Programlardan elde ettiğiniz tüm kazançlarınız ise “Çekilebilir Bakiye (Ç.B)” bölümüne aktarılacaktır. İkili bakiye sisteminin olmasının asıl sebebi ise Arbicator ile ilgilenmeyen kötü amaçlı kişilerin Arbicator üzerinden paralarını temize çekme faaliyetlerine karşı önlem amaçlı yapılmıştır.
+
Yatırım yaptıktan bir sonraki gün bile çekim yapabilirsiniz. Yatırım programlarından kazandığınız tüm gelirlerinizi 10 USD'yi geçmesi durumunda istediğiniz zaman çekebilirsiniz.

Hemen bizimle
yatırım yapmaya başlayın!

Kaydol
RAPORLAR
LIVETRADING
CANLI DESTEK
11:40:21pm